сертификати

КК профил

КК / Техничка поддршка

1. AXNEW екранот ќе биде строго во согласност со постапката на фабрика за производство. Работа на FCC CE ROHS контрола на управување со квалитетот систем.
2. Секој производ ќе бидат тестирани за повеќе од 48 часа пред пратки.
3. Секој стоки ќе бидат евидентирани во нашата евиденција испорака, тоа ќе биде лесно за одржување, ако стоката е потребно да се поправи.
4. AXNEW екранот се обиде потрудиме да се тестираат сите компоненти и донесе добар квалитет електронски делови, вклучувајќи ги и новите и оригинален LCD панели за монитори, совршен одделение за квалитет warranty.our тим R & D група развиено некои долгорочна употреба со стабилни перформанси контрола одбор за поддршка на нашите LCD работат во груби средини. Широк температурен со ниска стапка на неуспех за контрола одбори се нашите предности.
5. Ако производите се во лоши услови, ние ќе копија со одржување во рок од 48 часа.
6.For нашите редови, ние, главно, ги стави во однос на гарантниот откако пристигнаа во вашата дестинација. Тогаш тие ќе бидат DOA и RMA услуги во рамките на гаранција. Нормално 1 година гаранција за стандард цел, ние може да се прошири до 2 години гаранција, ако ние се согласивме со нашите клиенти. 3 години гаранција може да се дискутира заедно за некои посебни проекти.

сертификати


WhatsApp Онлајн Chat!