Вести

 • What Distinguishes a Commercial PC from an Industrial PC?

  What is an Industrial PC? Think of an IPC (Industrial PC) in terms of your desktop computer: many of its technical characteristics and features are basically the same: processor & RAM type. storage media, interface ports, performance, etc. However, an Industrial PC is a ruggedized system, f...
  Прочитај повеќе
 • Среднорочна Autum дена честитки и известување од Axnew

  Среднорочна Autum дена честитки и известување од Axnew

  Почитувани, Ве молиме љубезно да бидат информирани дека Axnew Покажи во Кина за Есенен фестивал на 15-ти (четврток) до 18 (недела), Сеп, 2016 година. Ве молиме помогнете да се комуницира порака до нашите службеници, клиенти, добавувачи и сите други релевантни страни ако е потребно. ИТ, работа, финансии и други depar ...
  Прочитај повеќе
 • Axnew обезбедува проектираната осетлив на допир монитори од 7 инчи до 32 инчи

  Axnew обезбедува проектираната осетлив на допир монитори од 7 инчи до 32 инчи

  Axnew обезбедува различни големини на проектираните осетлив на допир монитори од 7 инчи, 8 инчи, 8,4 инчи, 10 инчи, 10,4 инчи, до tp 21,5 инчи, 32 инчи, итн. Едноставно приклучете со USB интерфејс, и да работат слободно. Во согласност со барањата на клиентите, нашите инженер тим има развиено различни дебелина на ...
  Прочитај повеќе
 • Индустриски компјутери на допир

  Индустриски компјутери на допир

  Со функцијата на таблет компјутер е добивање на подобро и подобро, многу индустриски полиња почнаа да користат поевтини компјутери панел, и парчиња индустриска екран на допир пазар исто така претрпе огромни промени, луѓето почнаа да се стремат да се споредат човечката природа на таблета екран на допир компјутер. Затоа, на ...
  Прочитај повеќе
 • Развој на проективни-капацитивни екран

  Со популаризацијата на овој тренд, проективната капацитивни екран стана најпопуларниот допир на екранот и постепено го замени резистивни екран како прв избор на клиентите. Предности на капацитивни екран: 1. Тоа не е лесно да се погодени со остри предмети гребење и носи 2 ....
  Прочитај повеќе
 • Нов веб-сајт индустриски монитори за AXNEW компанијата

  Нов веб-сајт индустриски монитори за AXNEW компанијата

  Основана е во 2009 година, Axnew успешно воспоставена долгорочни односи со клиентите во оваа индустриска екран линија од целиот свет. Да се ​​верува, прво нашата веб страница axnew.com се добро познати од страна на нашите редовни клиенти. Сега нашата група започнува нашата втора сајт: https: // индустриски lcdmonitor ...
  Прочитај повеќе
 • ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ

  ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ

  Почитувани или Госпоѓо, Ве известуваме дека нашата фабрика ќе се преселат на нова зграда во индустриски парк и по Jan 1, 2015 година Нова адреса е како подолу: 4 кат, Yinliantong Индустрискиот парк, NO.460 AilianZhangbei, Longgang округ , ShenzhenChina. Телефонски број, број на факс и e-mai ...
  Прочитај повеќе
 • IR допир работа и развој

  IR допир работа и развој

  Инфрацрвена екран на допир развиено двојна и мулти-допир карактеристики на вашиот голем екран големини на екранот. Дозволете ни да знаеме повеќе за принципот на допир IR прво. Инфрацрвена екран на допир е еден допир рамка која обично е инсталиран во предниот дел на екранот на екранот. Рамката е интегриран со печатени circui ...
  Прочитај повеќе
 • AXNEW дисплеј индустриски монитор

  AXNEW дисплеј индустриски монитор

  AXNEW дисплеј дели со вас нешто за индустриски монитор. Како да изберете еден индустриски монитор? Индустриски LCD монитори, исто така, ги прекине истата цел како LCD монитори за лаптопи. Сепак, вистински индустриски монитор: ќе почне и да ја стартувате во тешки работни средини, ќе работат во многу ...
  Прочитај повеќе
 • 8,0 "отворена рамка за следење на 800 × 600, со можност на допир

  8,0 "отворена рамка за следење на 800 × 600, со можност на допир

  AXNEW промовира висока видливост солиден прикажува на 8.0''800 × 600 (4: 3) Формата и дозволете ни да ви покаже ако сте заинтересирани за него. 8.0 '' LED задно осветлување со уникатен дизајн од нашите инженери и споделиме некои информации со вас. Оваа популарна производ вклучува иновации на нашите VGA интерфејс ...
  Прочитај повеќе
 • Сончева светлина може да се чита на допир монитор екран од 7 инчи и 8 инчи со софтверски решенија со отворен рамка

  Сончева светлина може да се чита на допир монитор екран од 7 инчи и 8 инчи со софтверски решенија со отворен рамка

  Сончева светлина може да се чита на допир монитор екран од 7 инчи и 8 инчи со софтверски решенија со рамка се излезе, нашиот тим има развиено различни видови на спецификација да одговара на различни напони, вклучувајќи 5V и 12V. Овие решенија може да биде за полу апликации на отворено, како што е системот за паркинг, продавам ...
  Прочитај повеќе
 • Стан Турје дизајн за допир компјутер

  Стан Турје дизајн за допир компјутер

  Axnew промовира рамен точно дизајн за 21 инчен капацитивни екран на допир компјутер, со Full HD 1920 × 1080. некои други димензии од 13 инчи и 15,6 инчи со Full HD IPS спецификации се излегува во следните неколку месеци. Добредојдовте да не контактирате доколку имате прашања.  
  Прочитај повеќе
12Следна> >> Страна 1/2
WhatsApp Онлајн Chat!